Elma Sirkesi Karın Yağlarını Yakıyor!

karın-yağları-yanması

Elma sirkesinin kan şekerini düşürme, kilo vermeye yardımcı olma, sivilceleri yatıştırma, sindirime yardımcı olma ve hatta bağışıklık sisteminizi güçlendirme potansiyeli de dahil olmak üzere bir çok faydasının olduğunu duymuşsunuzdur. Araştırmalarla desteklenen bu faydalarla sağlığınıza destek olmayı sağlayabilirsiniz.

Elma sirkesinin zayıflamaya olan etkisini test eden tek araştırma Japonya’da yürütülmüş. Araştırmada 175 obez sağlıklı birey, 12 hafta boyunca günlük olarak elma sirkesi veya su tüketmiş. Diyetleri benzermiş. Araştırmanın sonunda sirke kullananların az bir farkla, daha fazla kilo verdiği ortaya çıkmış. Elma sirkesi tüketen grup, ortalama 3 aylık süre içinde 1 – 2 kilo vermiş.

Her gün elma sirkesi tüketmenin kilo vermenin yanı sıra genel sağlığa da faydaları var. Elma sirkesi, kandaki şeker oranını kontrol altına alır ve kardiyovasküler sağlığı iyileştirir.

Bioscience, Biotechnology, Biochemistry dergisinde yayınlanan araştırma, 12 haftalık bir süre boyunca elma sirkesi verilen küçük bir çalışma katılımcıların plasebo verilen katılımcılardan daha fazla kilo, vücut yağı ve karın bölgesinden inç kaybettiği bulunmuştur. Elma sirkesi, kan şekeri seviyelerini korumanın yanı sıra vücudun içinde yağ yakan proteinler de üretir. Böylece yağ yakımına destek olur.

Elma sirkesi zayıflatmanın yanı sıra yapılan çalışmalara göre şeker hastalığını ve kan şekerini kontrol altına almaya yardımcı oluyor.
“Elma sirkesinin anti-glisemik etkisinden net olarak bahsedilebilir. Sirke bazı nişasta sindirimlerini engelleyerek insülin direncini kontrol altına alıyor.

Ayrıca;

Hastalıkları önlemek tedavi etmekten daha iyidir, bu nedenle bağışıklık sisteminizi korumak, hastalıklardan ve enfeksiyonlardan korunma olasılığınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir.

İşte burada çiğ elma sirkesindeki sağlıklı bakteriler devreye giriyor.

Araştırmalar, hastalanırsanız sağlıklı bakterilerin daha erken iyileşmenize yardımcı olabileceğini bulmuştur. Bu arada, elma sirkesinin antibakteriyel özelliklerinin vücudumuzdaki E-coli, staphylococcus aureus ve candida albicans gibi patojenlerle savaşabileceği bildiriliyor.

Etiketler: elma sirkesi
Mayıs 26, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR