Elma Sirkesi Neye İyi Gelir?

Elma Sirkesi Neye İyi Gelir?

Elma sirkesi yüzyıllardır  yaygın bir şekilde; özellikle sağlık alanında tercih edilen oldukça şifalı bir besin kaynağıdır.  Mikrop öldürücü etkisi ile oldukça iyi bir doğal dezenfaktan tercihidir. Tıbbın babası olarak anılan Hipokrat’ın, iki bin yıl önce yara temizliği gibi tıbbi durumlarda  elma sirkesini kullandığı bilinmektedir. Başta potasyumfosforkalsiyum ve magnezyum gibi pek çok faydalı mineralin yanı sıra A, B, C ve E vitaminleri içerir. Elma sirkesinin bunun yanında  kolestrol ve kan şekerini düşürmesiyle zayıflama üzerinde oldukça etkili olduğu bilinmektedir.

Elma sirkesinin düzenli kullanımı kan şekeri seviyesini düşürür ve şeker hastalığının kontrol altına alınmasına katkı sağlar. Yüksek kan şekeri, henüz diyabet tanısı konulmayan kişilerde de oldukça büyük sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.  Sürekli yüksek seyreden kan şekeri öncelikle insülin direncine sonrasında ise tip 2 diyabete neden olabilmektedir. Elma sirkesi ise bu yüksek kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olurken uzun vadeli olarakta tip 2 diyabetten korunulmasına katkıda bulunmaktadır. Metabolizmayı hızlandıran yapısı, içeriğinde doğal olarak bulunan vitamin ve minerallerle sağlığımızı desteklemektedir.

Örneğin; 

Elma sirkesi, yüksek karbonhidrat içeren bir yemek sonrasında insülin duyarlılığını %20-35 oranında artırır ve kan şekerinin dengelenmesini sağlar. Uyku öncesinde önce elma sirkesinden 2 yemek kaşığı tüketmek, sabahları açlık kan şekerini %4 oranında azaltabilir. Daha dengeli bir kan şekeri ile uyanmak gün içerisinde daha zinde hissetmenizi sağlayacaktır.

Ancak elma sirkesinin kullanımı kolay olmayabilmektedir. Keskin kokusu ve tadı nedeniyle tüketilmekte zorlanılan elma sirkesi Puffy Gummy 'nin eğlenceli ve lezzetli formuyla oldukça rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Diyetisyenler tarafından da tavsiye edilen Puffy Gummy içeriğindeki elma sirkesi, b9 ve b12 vitaminleriyle hem günlük enerjinizi korumanıza yardımcı olur, hemde elma sirkesinin faydalarına lezzetli bir tadımla ulaşmanızı sağlar.

Etiketler: elma sirkesi
Mayıs 25, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR