Elma Sirkesinin Bilinmeyen Faydaları

Elma Sirkesinin Bilinmeyen Faydaları

KAN ŞEKERİNİ DÜZENLER
Elma sirkesi kullandığınız zamanlar kan şekeri seviyesinin düştüğünü görebilirsiniz. Elma sirkesi insülin duyarlılığını arttırabilir. Yüksek insülin düzeyinin vücutta sürekli hale gelmesi insülin direncine ve sonrasında ise tip 2 diyabete neden olur. Yapılan araştırmalara göre elma sirkesi kullanan insülin direnci veya tip 2 diyabeti olan kişilerin, elma sirkesi kullanımından sonra insülin hassasiyetinin %34 arttığı ortaya çıkmıştır.
 

KİLO VERMEKTE ZORLANANLARA ÇÖZÜM
Düzenli olarak tüketilen elma sirkesinin kilo kaybını hızlandırdığı bilinmektedir. Beslenmelerine ve fiziksel aktivitelerine dikkat eden kişilerin elma sirkesi kullanarak kilo verdiği gözlemlenmiştir. Elma sirkesinin tokluk hissini arttırdığı ve bu sayede günde 275 kaloriye kadar toplam kalori alımını azalttığı düşünülmektedir. Eğer elma sirkesi tüketimini ve düzenli ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra fiziksel aktivite ile desteklerseniz oldukça başarılı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

KOLESTEROLÜN DÜŞMANI
Kolesterol özellikle ilerleyen yaşlarda ciddi sağlık sorunlarına neden olan; arterlerde biriken ve onları daraltıp sertleştiren yağ türevi bir maddedir. Yüksek kolesterol kalbe baskı yapar ve uzun vadede kalp sağlığını tehlikeye atan sorunlar ortaya çıkar. Elma sirkesi kolesterol seviyesini düşürerek kalp sağlığınızı korur. Kolesterolü hızlı bir şekilde düşürmek istediğiniz zaman sağlıklı yağların olduğu besinler tüketmenin yanı sıra karbonhidratı en aza indirim her gün elma sirkesi takviyesi alarak, Kısa sürede kolesterol düzeyinizin istediğiniz seviyeye geldiğini göreceksiniz.

 

KAN BASINCINI DÜŞÜRÜR
Yüksek tansiyon kalp rahatsızları açısından oldukça büyük bir risk unsurudur. Kalbi daha çok çalışmaya zorlaya yüksek tansiyon, zamanla kalp kasının zayıflamasına ve bozulmasına neden olur. Elma sirkesi kan basıncını düzenleyerek kalbin daha sağlıklı ve güçlü kalmasına yardımcı olur. 


MİDE DOSTU

Mide ve asit reflü olarak bilinen ve mide ekşimesi, geğirme, mide bulantısı gibi semptomlara neden olan rahatsızlığın tedavisinde elma sirkesinin etkisi çok önemlidir. Elma sirkesinin tüketimi sindirim sistemine daha fazla asit ekleyerek asit reflü semptomlarının azalmasını sağlar. 

Etiketler: kilo verme, kan şekeri, kolesterol, cilt dostu, kan basıncı, mide dostu
Temmuz 07, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR